STN EN ISO 9001:2015

Certifikát ISO 9001 je dôležitým nástrojom, ktorý pomáha organizáciám zlepšovať kvalitu ich riadenia a dosahovať ich ciele. Jeho akvizícia prináša spoločnostiam verejnú záruku kvality a zvyšuje ich konkurencieschopnosť na trhu.


Má zmysel len pre korporátne podniky ?


Norma je jednoznačne vhodná pre všetky typy organizácií, ktoré potrebujú neustále zlepšovať a zdokonaľovať svoj systém vedenia, komunikácie, dokumentácie ochrany osobných údajov, procesu výroby a pod. Prostredníctvom certifikátu má zákazník vždy istotu, že dostáva to najlepšie.


Nemáme bez neho šancu získať verejnú zákazku ?


Získanie certifikátu zvyšuje šance uspieť v konkurencii na trhu, avšak nevylučuje, že sa to môže podariť aj bez neho. Zákon o verejnom obstarávaní umožňuje zadávateľom vyžadovať od dodávateľov a subdodávateľov certifikát systému manažérstva kvality , ktorý musí byť certifikovaný akreditovanou osobou. Aktuálne je to bežná prax hlavne ak sa jedná o štátne zákazky, zákazky samospráv, prípadne tie, ktoré sa týkajú automobilového priemyslu.


Je byrokratickou záťažou ?


Pri príprave na získanie certifikátu je nutné priniesť systém. Základom je stanovenie štruktúry spoločnosti, vytvorenie jasných pravidiel, určenie zodpovedných pracovníkov, zoptimalizovanie procesov a v neposlednom rade zosúladenie s platnou legislatívou. Na začiatku to všetko vyzerá náročné na čas, v konečnom dôsledku, ale prinesie prehľadnosť, jednoduchosť a efektívnosť.


Konkurencia ho nemá, potrebujem ho ?


Máte malú firmu a uchádzate sa o zákazku pre väčšiu alebo zahraničnú spoločnosť? Získaním certifikátu sa podnik stáva dôveryhodnejším. Navyše má medzinárodnú platnosť, jeho pravidlá platia rovnako v Nemecku, vo Francúzsku ako aj na Slovensku. Váš zákazník sa nemusí obávať zveriť vám dôležitú a dlhodobú zákazku.


ISO 9001 je celosvetovo najpopulárnejší systém riadenia kvality. Podľa najnovších údajov je certifikovaných viac ako milión organizácií na celom svete, ktoré pokrývajú všetky veľkosti v širokej škále priemyselných odvetví. Výhody sú početné a majú hlboký vplyv na firemnú kultúru aj hospodársky výsledok.

Napríklad:

  • Zvýšený predaj a podiel na trhu
  • Zlepšená spokojnosť a lojalita zákazníkov
  • Zníženie celkových rizík
  • Šťastnejší a kompetentnejší zamestnanci
  • Ľahší prístup na medzinárodné trhy
  • Kvalitnejšie výrobky a služby
  • Prestíž
  • Zvýšená efektivita, menej chýb a menej plytvania časom

 

Ďalšie vydanie normy Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu je očakávané v roku 2030.

 

 

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti